  • HSP43220JC-25Z
HSP43220JC-25Z
advertisement
Manufacturer No:
HSP43220JC-25Z
HK JDW NO:
391-HSP43220JC-25Z
Package:
PLCC
Datasheet:
HSP43220JC-25Z
Description:
Active Active Filters Active 84 RoHS Compliant QUAD
Purchasing and Inquiry
HSP43220JC-25Z Overview
This product comes in the form of a PLCC package.Total pin count is 84.There is always a source of 5V being used to power the component at all times.Filter is at 5.25V that the maximum supply voltage (Vsup) is reached.As soon as you start the machine, it should be warmer than 0°C.The maximum working temperature at the moment is 70°C.There is no change to the pin number of the component.Supplies for the device are 5V.There are a number of 84 terminals present on the device.The voltage of the supply, Vsup, must be larger than the voltage of the load, 4.75V.This is one of a number of Surface Mount mount packages that are included with the package.Active-type is the part.To mention just a few of the other features, there is 2S COMPLEMENT as well.In a sense, it could be said that it is a subclass of DSP Peripherals.
HSP43220JC-25Z Features
Supply voltage of 5V
Maximum operating temperature of 70°C
Mount of Surface Mount
HSP43220JC-25Z Applications
  • Adaptive Filters
  • D/A and A/D pre/post Filtering
  • Chrominance bandwidth limiter
  • Fast pixel interpolation
  • 1-D and 2-D FIR Filters
  • Radar
  • Adaptive Fllterlng
  • Antialias or Reconstruction Filtering
  • Edge Detectlon/Enhancement
Step5Bar-code shipping tag
HSP43220JC-25Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PLCC
  • Number of Pins
    84
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4
  • Number of Terminations
    84
  • Type
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    2S COMPLEMENT
  • HTS Code
  • Subcategory
    DSP Peripherals
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    25MHz
  • Supply Current-Max
    120mA
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    YES
  • External Data Bus Width
    16
  • Output Data Bus Width
    24
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    29.31mm
  • Width
    29.31mm