  • HS20F500B
HS20F500B
advertisement
Manufacturer No:
HS20F500B
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-HS20F500B
Package:
120
Datasheet:
HS20F500B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HS20F500B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HS20F500B.
  • Package / Case
    120
  • Published
    2008
  • Series
    HS20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolation
  • Power (Watts)
    500VA
  • Power Rating
    500W
  • Current Rating
    31.2A
  • Frequency
    60Hz
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Output Voltage
    16V
  • Output Current
    31.2A
  • Nominal Input Voltage
    240V
  • Voltage - Primary
    120V 240V
  • Height
    254mm
  • Width
    152mm