  • HS10B100
HS10B100
advertisement
Manufacturer No:
HS10B100
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-HS10B100
Package:
120
Datasheet:
Description:
.100KVA 600-120/240
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HS10B100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HS10B100.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    120
  • Weight
    1.814369kg
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    101.60mm Lx76.20mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    100W
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    600V
  • Primary Winding(s)
    Single
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    833mA
  • Height
    152.4mm
  • Height Seated (Max)
    152.40mm