  • HPL1005-5N6
HPL1005-5N6
advertisement
Manufacturer No:
HPL1005-5N6
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-HPL1005-5N6
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HPL1005-5N6
Description:
HPL1005-5N6 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HPL1005-5N6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HPL
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    450mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    300MHz
  • Rated Current-Max
    1.8A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm