  • HM79S-74560LFTR13
HM79S-74560LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM79S-74560LFTR13
HK JDW NO:
860-HM79S-74560LFTR13
Datasheet:
HM79S-74560LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM79S-74560LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    HM79S
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    760mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    760mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.0104mm