  • HM79S-125271LFTR13
HM79S-125271LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM79S-125271LFTR13
HK JDW NO:
860-HM79S-125271LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM79S-125271LFTR13
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    630mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    5.4102mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    11.6078mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM79S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.457W 12.50mmx11.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C