  • HM76-50101JLFTR13
HM76-50101JLFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM76-50101JLFTR13
HK JDW NO:
860-HM76-50101JLFTR13
Datasheet:
HM76-50101JLFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM76-50101JLFTR13
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    7.2136mm
  • Height Seated (Max)
    0.284 7.21mm
  • Length
    18.9484mm
  • Width
    15.24mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    HM76
  • Size / Dimension
    0.746Lx0.600W 18.95mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz