  • HM76-303R3JLFTR13
HM76-303R3JLFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM76-303R3JLFTR13
HK JDW NO:
860-HM76-303R3JLFTR13
Datasheet:
HM76-303R3JLFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM76-303R3JLFTR13
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM76
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.530Lx0.370W 13.46mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    6.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    6.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • DC Current
    6.6A
  • Height
    5.8928mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm
  • Length
    13.462mm
  • Width
    9.398mm