  • HM72A-064R7LFTR13
HM72A-064R7LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM72A-064R7LFTR13
HK JDW NO:
860-HM72A-064R7LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM72A-064R7LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM72A-064R7LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM72A
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.268W 7.23mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    5.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    10A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm