  • HM66-20220LFTR13
HM66-20220LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-20220LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-20220LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM66-20220LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM66-20220LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM66
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    410mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    410mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    397mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.1082mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    4.699mm
  • Width
    4.699mm