  • HM50-271KLF
HM50-271KLF
advertisement
Manufacturer No:
HM50-271KLF
HK JDW NO:
860-HM50-271KLF
Package:
Axial
Datasheet:
HM50-271KLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM50-271KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    HM50
  • Size / Dimension
    0.295Diax0.630L 7.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    670mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    270μH
  • DC Resistance (DCR)
    557mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    770mA