  • HLW06A1Z20R00JF
HLW06A1Z20R00JF
advertisement
Manufacturer No:
HLW06A1Z20R00JF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HLW06A1Z20R00JF
Description:
Through Hole 20Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
HLW06A1Z20R00JF
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    8W
  • Diameter
    7.94mm
  • Height
    15.08mm
  • Length
    25.4mm