  • HKQ0603W7N5J-T
HKQ0603W7N5J-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ0603W7N5J-T
HK JDW NO:
782-HKQ0603W7N5J-T
Datasheet:
HKQ0603W7N5J-T
Step5Bar-code shipping tag
HKQ0603W7N5J-T
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    7.5nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm