  • HKQ0603U4N1B-T
HKQ0603U4N1B-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ0603U4N1B-T
HK JDW NO:
782-HKQ0603U4N1B-T
Datasheet:
HKQ0603U4N1B-T
Step5Bar-code shipping tag
HKQ0603U4N1B-T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    HK, Q Type
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Current Rating
    320mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.5GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DC Current
    320mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm