  • HKQ04022N1S-E
HKQ04022N1S-E
advertisement
Manufacturer No:
HKQ04022N1S-E
HK JDW NO:
782-HKQ04022N1S-E
Datasheet:
HKQ04022N1S-E
Step5Bar-code shipping tag
HKQ04022N1S-E
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    270mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9.7GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.27A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.22mm