  • HK1005R12J-T
HK1005R12J-T
advertisement
Manufacturer No:
HK1005R12J-T
HK JDW NO:
782-HK1005R12J-T
Step5Bar-code shipping tag
HK1005R12J-T
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    Tape, Paper
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    150mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    120 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    800MHz
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
    8
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.6Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.12 μH
  • DC Current
    200mA