  • HK10052N0S-TV
HK10052N0S-TV
advertisement
Manufacturer No:
HK10052N0S-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-HK10052N0S-TV
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HK10052N0S-TV
Description:
Quantity:
In Stock : 8377
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HK10052N0S-TV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HK
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm