  • HI2220T101R-10
HI2220T101R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI2220T101R-10
HK JDW NO:
449-HI2220T101R-10
Datasheet:
HI2220T101R-10
Description:
FERRITE BEAD 100 OHM 2220 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI2220T101R-10
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.08mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    100Ohm
  • Max DC Current
    6A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    6mOhm
  • Impedance @ Frequency
    100Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.8mm
  • Length
    5.59mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    2220 (5650 Metric)
  • Weight
    816.466266mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm