  • HI1812V101R-10
HI1812V101R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI1812V101R-10
HK JDW NO:
449-HI1812V101R-10
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
HI1812V101R-10
Description:
FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI1812V101R-10
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    54.431084mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    8A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    100Ohm
  • Max DC Current
    8A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    100Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.5mm