  • HI1206T500R-10
HI1206T500R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI1206T500R-10
HK JDW NO:
449-HI1206T500R-10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HI1206T500R-10
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI1206T500R-10
    Select All
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Max DC Current
    6A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    26.76195mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    100MHz