  • HI0805R800R-10
HI0805R800R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI0805R800R-10
HK JDW NO:
449-HI0805R800R-10
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HI0805R800R-10
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HI0805R800R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    111.130131mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    HI
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    5A
  • Frequency
    100MHz