  • HI0603P600R-10
HI0603P600R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI0603P600R-10
HK JDW NO:
449-HI0603P600R-10
Datasheet:
HI0603P600R-10
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI0603P600R-10
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    56.699046mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    4A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    4A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm