  • HF1008R-680J
HF1008R-680J
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-680J
HK JDW NO:
79-HF1008R-680J
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-680J
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    550mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.05GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm