  • HCTI-56-10.2
HCTI-56-10.2
advertisement
Manufacturer No:
HCTI-56-10.2
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-HCTI-56-10.2
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HCTI-56-10.2
Description:
Quantity:
In Stock : 743
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCTI-56-10.2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HCTI
  • Size / Dimension
    1.280Diax0.650W 32.51mmx16.51mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    10.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    56μH
  • DC Resistance (DCR)
    17mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz