  • HCTC-30-2.3
HCTC-30-2.3
advertisement
Manufacturer No:
HCTC-30-2.3
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-HCTC-30-2.3
Package:
Radial, Vertical - 4 Leads
Datasheet:
Description:
HIGH CURRENT TORROIDAL CHOKE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCTC-30-2.3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.350Lx0.600W 34.29mmx15.24mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    330mOhm
  • Current Rating (Max)
    2.3A
  • Inductance @ Frequency
    30mH @ 1kHz
  • Height (Max)
    1.450 36.83mm