  • HCMA1104-3R3-R
HCMA1104-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
HCMA1104-3R3-R
HK JDW NO:
255-HCMA1104-3R3-R
Datasheet:
HCMA1104-3R3-R
Description:
Quantity:
In Stock : 12960
Step5Bar-code shipping tag
HCMA1104-3R3-R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    HCMA1104
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.437Lx0.394W 11.10mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    10A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.8mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    11.0998mm
  • Width
    10.0076mm