  • HCM49-40.000MABJT
HCM49-40.000MABJT
advertisement
Manufacturer No:
HCM49-40.000MABJT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-HCM49-40.000MABJT
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
HCM49-40.000MABJT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Height
    4.2926mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.826mm