  • HC49US-28.224MABJ-UB
HC49US-28.224MABJ-UB
advertisement
Manufacturer No:
HC49US-28.224MABJ-UB
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-HC49US-28.224MABJ-UB
Step5Bar-code shipping tag
HC49US-28.224MABJ-UB
    Select All
  • Accuracy
    0.003 %
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.5052mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    4.6482mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • HTS Code
  • Frequency
    28.224MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm