  • HC4ED-PL-AC240V
HC4ED-PL-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
HC4ED-PL-AC240V
HK JDW NO:
590-HC4ED-PL-AC240V
Package:
Datasheet:
HC4ED-PL-AC240V
Description:
RELAY GEN PURP 4PDT 240V
Step5Bar-code shipping tag
HC4ED-PL-AC240V
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
    HCE
  • Feature
    Lighted Indicator
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    250VAC -Max
  • Coil Current
    5mA
  • Must Operate Voltage
    192VAC
  • Contact Rating (Current)
    1A
  • Must Release Voltage
    72VAC
  • Contact Voltage(AC)-Max
    250V