  • HC4ED-HP-AC200V
HC4ED-HP-AC200V
advertisement
Manufacturer No:
HC4ED-HP-AC200V
HK JDW NO:
590-HC4ED-HP-AC200V
Package:
Datasheet:
HC4ED-HP-AC200V
Description:
RELAY GEN PURP 4PDT 200V
Step5Bar-code shipping tag
HC4ED-HP-AC200V
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Coil Voltage
    200VAC
  • Switching Voltage
    250VAC -Max
  • Coil Current
    6.6mA
  • Must Operate Voltage
    160VAC
  • Contact Rating (Current)
    1A
  • Must Release Voltage
    60VAC
  • Contact Voltage(AC)-Max
    250V