  • HC49US19.6608MABJ-UB.
HC49US19.6608MABJ-UB.
advertisement
Manufacturer No:
HC49US19.6608MABJ-UB.
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-HC49US19.6608MABJ-UB.
Step5Bar-code shipping tag
HC49US19.6608MABJ-UB.
    Select All
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Accuracy
    0.003 %
  • Height
    3.5052mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    4.6482mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.003%