  • H818RFZA
H818RFZA
advertisement
Manufacturer No:
H818RFZA
HK JDW NO:
792-H818RFZA
Datasheet:
H818RFZA
Description:
18Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H818RFZA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to H818RFZA .
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W