  • H4P30R1DCA
H4P30R1DCA
advertisement
Manufacturer No:
H4P30R1DCA
HK JDW NO:
792-H4P30R1DCA
Datasheet:
H4P30R1DCA
Description:
Quantity:
In Stock : 448
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
H4P30R1DCA
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Axial
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    30.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm