  • H4P237RDZA
H4P237RDZA
advertisement
Manufacturer No:
H4P237RDZA
HK JDW NO:
792-H4P237RDZA
Datasheet:
H4P237RDZA
Description:
237Ohm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H4P237RDZA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    237Ohm
  • Power (Watts)
    1W