  • H4P220KDCA
H4P220KDCA
advertisement
Manufacturer No:
H4P220KDCA
HK JDW NO:
792-H4P220KDCA
Datasheet:
H4P220KDCA
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220kOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 228
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
H4P220KDCA
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TAPE
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    THIN FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm