  • H45K11FYA
H45K11FYA
advertisement
Manufacturer No:
H45K11FYA
HK JDW NO:
792-H45K11FYA
Datasheet:
H45K11FYA
Description:
Axial, Through Hole 5.11kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H45K11FYA
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10.0076mm