  • GZN20100
GZN20100
advertisement
Manufacturer No:
GZN20100
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GZN20100
Package:
Datasheet:
GZN20100
Description:
CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GZN20100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GZN20100.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size Code
    7161
  • Q @ Freq
    200 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    9pF~200pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    17.018mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Width
    15.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polycarbonate (PC)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.610W 18.00mmx15.50mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Lead Pitch
    5.08mm