  • GZL5R000
GZL5R000
advertisement
Manufacturer No:
GZL5R000
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GZL5R000
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIM 1.2-5PF 150V THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GZL5R000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GZL5R000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polyimide (PI)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    150V
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    150V
  • Size Code
    2422
  • Q @ Freq
    150 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    1.2pF~5pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5.5mm