  • GXR5R000
GXR5R000
advertisement
Manufacturer No:
GXR5R000
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXR5R000
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIM 1.5-5PF 200V THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXR5R000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXR5R000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.311W 10.20mmx7.90mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    3140
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1.5pF~5pF
  • Adjuster Orientation
    HORIZONTAL
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    7.9mm
  • Width
    10.2mm