  • GXL18000
GXL18000
advertisement
Manufacturer No:
GXL18000
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GXL18000
Package:
Datasheet:
Description:
2.3 ~ 18pF Trimmer Capacitor 150V Top Adjustment Through Hole 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GXL18000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GXL18000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    FILMTRIM®
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    150V
  • HTS Code
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    150V
  • Size Code
    2422
  • Q @ Freq
    1500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    2.3pF~18pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5.5mm