  • GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
advertisement
Manufacturer No:
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
Manufacturer:
Matrix Orbital
HK JDW NO:
498-GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
Package:
Description:
LCD TOUCH TFT 3.5" RS232/I2C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Published
    2014
  • Series
    GTT35A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    I2C, RS-232
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    72.68mm W x 54.96mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Diagonal Screen Size
    3.5 88.90mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.22mm Wx0.22mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    240 pixel
  • Resolution (width)
    320 pixel
  • Diagonal Size
    3.5 in