  • GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
advertisement
Manufacturer No:
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
Manufacturer:
Matrix Orbital
HK JDW NO:
498-GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
Package:
Description:
LCD TOUCH TFT 7.0" RS232/I2C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Published
    2013
  • Series
    GTT70A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    RS232
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    156.70mm W x 89.10mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size
    7 177.80mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.19mm Wx0.18mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    480 pixel
  • Resolution (width)
    800 pixel
  • Diagonal Size
    7 in