  • GSC25E-700
GSC25E-700
advertisement
Manufacturer No:
GSC25E-700
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GSC25E-700
Package:
Datasheet:
GSC25E-700
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GSC25E-700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~50°C
  • Series
    GSC25E (25W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, ENEC, KEMA-KEUR
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    18V~36V