  • GRM31CR60G107ME39K
GRM31CR60G107ME39K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CR60G107ME39K
HK JDW NO:
535-GRM31CR60G107ME39K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3846
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CR60G107ME39K
    Select All
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.6mm