  • GRM3197U1H563GA01J
GRM3197U1H563GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM3197U1H563GA01J
HK JDW NO:
535-GRM3197U1H563GA01J
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 0.056μF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5007
Step5Bar-code shipping tag
GRM3197U1H563GA01J
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm