  • GRM2165C1H4R7BD01D
GRM2165C1H4R7BD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2165C1H4R7BD01D
HK JDW NO:
535-GRM2165C1H4R7BD01D
Package:
Description:
4.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10530
Step5Bar-code shipping tag
GRM2165C1H4R7BD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    2.13%
  • Negative Tolerance
    2.13%
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm