  • GRM188R71E242KA01J
GRM188R71E242KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71E242KA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R71E242KA01J
Description:
2.4nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 9441
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71E242KA01J
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    2.4nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm