  • GRM0335C1E5R6BA01D
GRM0335C1E5R6BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E5R6BA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E5R6BA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0335C1E5R6BA01D Overview
A 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension program is available for this device.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.With the voltage 25V, it is capable of operating.
GRM0335C1E5R6BA01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0335C1E5R6BA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0335C1E5R6BA01D applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E5R6BA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm