  • GRM2167U1H221JZ01D
GRM2167U1H221JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2167U1H221JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2167U1H221JZ01D
Package:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4220
Step5Bar-code shipping tag
GRM2167U1H221JZ01D
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm