  • GRM0335C1E4R0CA01D
GRM0335C1E4R0CA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E4R0CA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E4R0CA01D
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 4.0pF 25volts C0G +/-0.25pF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E4R0CA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    Yes
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm